Klasik Cilt Bakımı

Klasik cilt bakımı, esas olarak her insanın kesinlikle her ay düzenli olarak yaptırması gereken önemli bakımların en başında gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı

Klasik cilt bakımı, esas olarak her insanın kesinlikle her ay düzenli olarak yaptırması gereken önemli bakımların en başında gelmektedir. Cilt bakımı konusunda uzman ekibimiz tarafından cilt bakımı hakkında en iyi hizmeti ve en doğru hizmeti sunmakta ve çok başarılı çalışmalara karışık gelmektedir. Her çeşit cilt tipine farklı şekilde önerilen bakım uygulamaları ile hem eski cilt sağlığınıza hem de eski gençliğinize kavuşma imkânını bulursunuz. Bu anlamda doğru ve kaliteli cilt bakımı için konusunda uzman ekibimize güvenebilirsiniz.

Klasik Cilt Bakımı Nedir? Aşamaları Nelerdir?

Klasik cilt bakımı adından da anlaşılacağı üzere,  profesyonel ekipmanlar ve ürünler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Her cilt çeşidinin farklı ihtiyaçları olduğu gerçeğinden yola çıkılarak bakım yapmadan evvel iyi bir cilt analizi cildin tipinin belirlenmesi için gereklidir. Bundan sonraki süreç ise bakım sürecinin cilt üzerinde başlatılması olacaktır. Cilt bakım uygulamaları yaklaşık olarak 2 saat sürmekte olup içerisinde temizleme, peeling uygulaması, sıcak buhar uygulaması, maske ile nemlendirici uygulamaları yapılmaktadır. Bu bakımla birlikte cilt temizlenmekte ve tıkalı olan gözenek açılmaktadır. Bakım sayesinde cilt rahat bir nefes almaya, eski canlılığını ve esnekliğini yeniden kazanmayı sağlar. Klasik cilt bakımlarının ise düzenli olarak ayda bir kere yapılması mutlaka tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı türü çoğunlukla her cilt tipine uygulanabilir. Strese, hava şartlarına ve beslenmeye göre yıpranan ciltler bakım kürleri sayesinde kendine gelir. 

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Klasik cilt bakımı, bütün cilt tipine göre farklı şekillerde uygulanmaktadır. Örneğin cildiniz çok kuruysa farklı, cildiniz yağlıysa da daha farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Bunun için öncelikle konusunda uzman estetisyenimiz sizlere doğru bir cilt analizi gerçekleştirir. Bu analiz sonucunda ortaya çıkan sonuca uygun olan yöntem belirlenir. Yöntem içerisinde çoğunlukla temizleme, peeling, buhar banyosu, maske ve nemlendirme işlemleri sırasıyla yapılmaktadır. Cilt bakımları genellikle 1,5 – 2 saat sürmektedir. Ve çok basit bir işlemdir. Bu nedenle mutlaka ayda bir cildinizi temizletmenizi öneriyoruz. Cilt üzerinde yer alan doku kendisini 28 günde bir kez yenilediği için mutlaka ayda 1 kere doğru bakımın yapılması cilt için çok iyi olacaktır. Klasik olarak gerçekleştirilen cilt bakımı oldukça rahat bir işlem olduğundan dolayı herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmemektedir. Uygulamaların hemen ardından da cildinizin tekrardan nefes aldığını görecek ve eski canlılığına kavuştuğu için mutlu olacaksınız. Eğer ki siz de cilt canlandırma etkilerini görmek ve nefes alan cilde kavuşmak isterseniz eğer mutlaka  klasik cilt bakımını yaptırmalısınız.