Radyofrekans

Cilt dokusunun alt tabakalarına uyaranlarla, konforlu ve de acısız sonuçları çok kısa süre içerisinde hızla görülen yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Radyofrekans

Cilt dokusunun alt tabakalarına uyaranlarla, konforlu ve de acısız sonuçları çok kısa süre içerisinde hızla görülen yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Radyofrekans uygulamaları tıp ile estetik alanında ortaya çıkardığı bu doku yenileyici, metabolik faaliyetleri arttırıcı etkileri sayesinde sağlık ile güzellikte, beklentilerin ortaya çıkarılmasında önemli bir yerdedir.

Unipolar, bipolar radyofrekans yöntemleri günümüzde başarıyla öteye geçti.

Radyofrekans uygulamalarının sağlamış olduğu avantajları kısaca şu şekilde özetlenebilir;

Ölü deriyi cilt dokusu üzerinden başarılı bir şekilde uzaklaştırmakta etkilidir.

Yaşlanma, cilt dokularında farklı etkileri ortaya çıkarttığı için, başarılı sonucu alabilmek adına her cilt dokusu katmanında farklı yöntem uygulanması gerekmektedir.  Cildin üst katmanlarında bulunan bu (stratum corneum ve de epidermis), cilt dokusu üzerinde sertleşmeye ve pigment artışına yol açan ölü derilerden tamamen kurtulmaya uygun olması nedeniyle, ablasyon uygulaması en başarılı şekilde tedavi sağlanan katmanlardır.

Doğrudan kırışıklık giderici etkisi vardır

Öte yandan, kolajenleri tekrardan düzenleyerek cilt üzerinde görülen hasarın ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlayan bu non-ablatif derin doku ısıtma yöntemi cilt tedavileri adına en uygun olan uygulama yöntemidir.

Radyofrekans teknolojisi cilt yüzeyinde ve cildin çevre dokularında açığa çıkacak olan ısı enerjisini en aza indirmektedir. Çoklu enerji kaynakları sayesinde dermis ve hypodermis üzerinde radyofrekans dalgalarını da yoğunlaştırmakta ve de kontrollü bir biçimde kollajen fiberlerine iletmekte olup kollajen şekillenmesi ile kırışıklıklar üzerinde açılma sağlamaktadır.

Anti-aging özellikte olan ürünler cildin iyice sıklaştırarak, mimik çizgileri ile kırışıklıklar üzerinde gözden kaybedici etkileri olmaktadır.

Parlak ve esnek cilt dokusu ortaya çıkartır.