Peeling

Peeling açıklama.

Peeling

Peeling Nedir, Ne İşe Yarar?

Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Peeling uygulaması cildin gençleşmesini ve de cildin yenilemesini sağlayan önemli bir cilt bakım ürünüdür. Peeling ürünleri, cilt bakımı yapan kadın ve erkeklerin, ciltlerinde zamanla meydana gelen ölü hücreleri derinlemesine temizlemek amacıyla yapılır.

Peeling, cildin en üstte yer alan doku tabakasını temizlemek, ölü hücrelerden, siyah noktalardan temizlemek ve kirlerden arındırmak için cilt üzerine uygulanır. Yüz üzerine uygulandığı gibi peeling vücuda ve ellere de uygulanabilmektedir.

Cildimiz zaman geçtikçe doğal hayat koşulları yüzünden cilt üzerinde yer alan gözenekler tıklanır ve cilt temizliği doğru bir şekilde temizlenmezse, hücreler hızla ölür ve cilt de hızla yaşlanmaya başlar. Bakımsız ve rengini kaybetmiş gözeneklerinin genişleyip kirle dolan bir cilt sivilce ve akne problemlerinin gün yüzüne çıkmasına yol açacaktır. Özellikle kadınlar ciltlerini canlı, taze ve temiz olması için belirli aralıklarla peeling ürünlerinden yararlanırlar.

Peeling ürünleri uygulanacak olan cilt yüzeyi, mutlaka makyajdan tamamen arındırılmış temiz cilt üzerine uygulanması gerekmektedir. Aksi halde cilt dokusu ile temas edemeyen peeling ürünü işlevini gerçekleştiremez.

Peeling ne işe yarar?

Peeling ürünleri, cilt üzerinde biriken ölü derilerin atılmasını ve cildin yenilenmesini sağlar. Cilt sorunlarına iyi gelen peeling ürünleri, cilt temizlediğinde etkili sonuçlar sağlar,

Peeling yapmak, cildin hasar görmüş bölgesini onarmayı sağlar,

Cilt üzerindeki renk değişimlerinin ortadan kaldırılması ve de renk tonunun eşitlenmesini sağlar.

Ölen hücreler peeling ürünleri ölü hücrelerin ortadan kaldırılarak yerine yeni hücrelerin gelmesini sağlar.

Cildin nemlendirici ürünlerini çok daha rahat kabul etmesini sağlar.

Cilt hücrelerinin oksijenlenmesini sağlar.

Antibakteriyel özelliği ile cildin temizlenmesini sağlar.

Peeling ürünleri doku kanlanmasını sağlayarak hücrelerin beslenmesini sağlar.

Ne zaman peeling ürünleri kullanılmalıdır?

Peeling ürünleri kullanmak için en uygun olan mevsim bahar mevsimidir. Peeling ürünleri bahar aylarının dışındaki aylarda da yapılabilmektedir. Fakat kış aylarında peeling ürünleri kullanmak, havaların soğuk olması nedeniyle cildin hassaslaşması durumu görülebilmektedir. Aynı zamanda yaz mevsiminde peeling ürünleri kullanmak tahriş durumunu arttırabileceği için bu ürünler kullanıldıktan sonra belli bir süre güneşe çıkmamak gerekmektedir.